Pieniądze na poddaszu (Cash in the Attic)

15 marca 2018 | Wiadomości, Realizacje

Pieniądze na poddaszu (Cash in the Attic) to nasz program, o którym artykuł pojawił się ostatnio w magazynie Professional Builder. Jego celem jest pokazywanie najnowocześniejszych rozwiązań związanych z adaptacją poddaszy i strychów na lofty oraz przedstawianie co miesiąc jednego, wybranego loftu. Miłej lektury!

Biorąc pod uwagę niedobór budynków mieszkalnych w Wielkiej Brytanii, który powstrzymuje wielu właścicieli domów przed zakupem kolejnych nieruchomości, coraz więcej osób postanawia przekształcać strychy i poddasza na powierzchnie mieszkalne. Przynosi to korzyść w postaci zwiększenia wartości domu o 20%, a w Londynie, gdzie liczy się każdy centymetr, nawet więcej niż o 20%.

Firmy budowlane nieustannie realizują tego typu projekty. Specjalistyczne firmy zajmujące się adaptacją strychów w Wielkiej Brytanii generują obrót rzędu £180 mln, a gdy doda się do tego pomieszczenia przekształcane przez robotników pracujących na zlecenie, można dostrzec, że jest to świetna okazja dla każdej osoby z branży. Adaptacje strychów różnią się od siebie stopniem skomplikowania. Wykonywane prace zależą od typu dachu oraz ewentualnej konieczności zastosowania dodatkowych konstrukcji nośnych dla dachu i podłogi. Istnieje poza tym całe mnóstwo przepisów budowlanych, których trzeba przestrzegać, zatem niezbędna jest również pomoc od strony techniczno-prawnej. Ważnym krokiem jest również wybór wysokiej jakości okna dachowego. W tej branży jest aktualnie spora konkurencja. Trzeba szukać produktów o odpowiedniej konstrukcji, lecz nie należy też zapominać o ich przystosowaniu do montażu. Okna Keylite są pozbawione jakichkolwiek elementów utrudniających pracę montera. Części takie jak kątowniki Flick-Fit znacznie uprościły cały proces montażu. Cena ma zawsze znaczenie, zatem należy sprawdzić, ile trzeba zapłacić np. za kołnierze termoizolacyjne lub obniżony montaż. Loft miesiąca Wykonawca: Magic Lofts Ltd, Cwmdare Zastosowane okna: 3 okna obrotowe Keylite 78 x 140 cm Szczegóły projektu: Firma Magic Lofts sprawiła, że ten loft stanowiący połączenie sypialni i pokoju dziennego jest przestronny i jasny. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni tego wąskiego, długiego na 8 m pomieszczenia było dużym wyzwaniem. Aby wykorzystać każdy centymetr powierzchni, dodano boczne okno mansardowe, aby dostosować pomieszczenie do klatki schodowej.

w

Pomoc i serwis

Nasi eksperci ds. technicznych mogą w każdej chwili pomóc w zaprojektowaniu, zamontowaniu oraz wyborze okna dachowego.

Opatentowane innowacje

Nasze patenty oznaczają, że standardowe okna dachowe innych firm nie posiadają wielu spośród naszych wyjątkowych rozwiązań.

Z

10-letnia gwarancja

Jesteśmy przekonani, że nasze produkty nie będą sprawiały żadnych problemów w użytkowaniu nawet po upływie okresu gwarancyjnego.