Hotel Conservatorium

24 czerwca 2024

Okna dachowe Keylite pomogły w gruntownej renowacji pięciogwiazdkowego luksusowego hotelu Conservatorium w Amsterdamie w Holandii, dostarczając 263 niestandardowe okna dachowe konserwacyjne w rozmiarach na zamówienie.

______

Hotel Conservatorium, sąsiadujący z niektórymi kulturalnymi atrakcjami Amsterdamu, zaczynał jako dawny bank, a później jako szkoła muzyczna. Obecnie może poszczycić się mianem jednego z najpiękniej zaprojektowanych hoteli w Amsterdamie, mogącym pochwalić się 129 pokojami i apartamentami, sześcioma salami konferencyjnymi oraz luksusowym centrum odnowy biologicznej.

Ten spektakularny budynek, odrestaurowany przez wielokrotnie nagradzanego mediolańskiego projektanta i architekta Piero Lissoniego, łączy w sobie prostotę i funkcjonalność ze współczesnymi aktualizacjami, w tym czystymi liniami i eleganckimi szklanymi elementami.

Głośna renowacja tego zabytkowego amsterdamskiego budynku na luksusowy hotel wymagała od firmy Keylite ścisłej współpracy z konstruktorem Structon w celu wyprodukowania i dostarczenia 263 specjalnie zaprojektowanych okien dachowych w całkowicie niestandardowych rozmiarach od 660 x 1500 mm do 780 x 2000 mm.

Hotel Conservatorium

Mike Ensing, dyrektor krajowy w Keylite Holland, powiedział: „Conservatorium to naprawdę fantastyczny hotel w sercu Amsterdamu. Pierwotnie był to bank. Przestrzeń na szczycie pierwotnego budynku była zamknięta i ciemna, a wizją Lissoniego było wpuszczenie naturalnego światła i świeżego powietrza przez duże okna.”

Będąc zabytkiem narodowym, rygorystyczne przepisy dotyczące historycznego charakteru budynku oznaczały, że naruszenie bryły konstrukcyjnej, belek i cegieł nie wchodziło w grę. Starannie dobrane okna, w pełni zatwierdzone przez Monument Care, były jedynym rozwiązaniem pozwalającym osiągnąć założenia projektu Lissoniego.

„Ze względu na budynek konserwatorski dla każdego okna dachowego Keylite wymagane było specjalne szkło, które zostało wysłane z Holandii do fabryki Keylite w Polsce, a następnie przycięte do niestandardowych rozmiarów. Było jasne, że do tego projektu wybrano firmę Keylite, ponieważ mogliśmy dostarczyć coś szytego na miarę, czego inni producenci nie byliby w stanie zapewnić”.

Kolejna starannie przemyślana cecha konstrukcyjna; brązowe wykończenia oszklenia każdego okna dachowego Keylite nie tylko przyczyniają się do współczesnej, ale ponadczasowej estetyki, ale także zapewniają korzyści w zakresie redukcji hałasu, co jest ważnym czynnikiem w przypadku tego wspaniałego hotelu w centrum miasta.

w

Pomoc i serwis

Nasi eksperci ds. technicznych mogą w każdej chwili pomóc w zaprojektowaniu, zamontowaniu oraz wyborze okna dachowego.

Opatentowane innowacje

Nasze patenty oznaczają, że standardowe okna dachowe innych firm nie posiadają wielu spośród naszych wyjątkowych rozwiązań.

Z

10-letnia gwarancja

Jesteśmy przekonani, że nasze produkty nie będą sprawiały żadnych problemów w użytkowaniu nawet po upływie okresu gwarancyjnego.