Hotel Indigo

24 kwietnia 2024

Okna dachowe Keylite odegrały kluczową rolę w przekształceniu dwóch zabytkowych młynów klasy A w piękny, 4 – gwiazdkowy hotel, składający się ze 102 sypialni, restauracji i baru.

______

Okna dachowe połączyły się z oknami w stylu Crittall na pozostałych piętrach.

Projekt renowacji przywrócił budynkowi jego dawną świetność, nie zmieniając dawnej estetyki, niegdyś opuszczone budynki zostały ponownie przywrócone do życia.

Ze względu na jego status, ograniczenia planistyczne okazały się niezwykle surowe, w trakcie budowy dach został w pełni zastąpiony połączeniem łupka/dachówki łupkowej, aby był dopasowany do istniejącego jednowarstwowego systemu membranowego. Połączenie łupka/dachówki łupkowej i obróbki blacharskiej zostało zapewnione przez Keylite usprawniając wejście przez cały czas.

Nowe otwory dla okien i drzwi zostały stworzone zgodnie z wymaganiami użytkowymi nowego hotelu. Istniejące schody i wciągniki zostały usunięte, nowe schody i windy zostały umieszczone w różnych miejscach z powodu wymagań ustawowych, mają służyć także jako drogi ewakuacyjne.

Użycie okien dachowych Keylite z systemem automatycznej wentylacji także zapewni pomoc w wentylacji w przypadku pożaru.

Wspomniana inwestycja znajduję się na wschód od centrum Dundee, dotychczas była najdalej wysuniętą na południe częścią Lower Dens Work.
Kiedy obiekt był własnością braci Baxter, funkcjonował jako jedna z największych fabryk lnu na świecie.

Użyte produkty:

  • 48x Konserwacyjne okna dachowe Keylite CWCP, Rozmiar 07F
  • 9x Konserwacyjne okna dachowe Keylite CWCP, Rozmiar 08
  • 4x Zestawy oddymiania SVK
  • Zestawy kołnierzy SRF i CRF
w

Pomoc i serwis

Nasi eksperci ds. technicznych mogą w każdej chwili pomóc w zaprojektowaniu, zamontowaniu oraz wyborze okna dachowego.

Opatentowane innowacje

Nasze patenty oznaczają, że standardowe okna dachowe innych firm nie posiadają wielu spośród naszych wyjątkowych rozwiązań.

Z

10-letnia gwarancja

Jesteśmy przekonani, że nasze produkty nie będą sprawiały żadnych problemów w użytkowaniu nawet po upływie okresu gwarancyjnego.