Renowacja Rainhill

10 sierpnia 2023

Właściciele zawsze marzyli o stworzeniu lekkiej, współczesnej oraz rodzinnej przestrzeni w ich domu w Rainhill obok Liverpoolu.

______

Alison i Phil Ball, oboje pracujący w rodzinnej firmie Heating & Boiler Services Ltd, zawsze marzyli o stworzeniu lekkiej i współczesnej rodzinnej przestrzeni w ich domu w Rainhill obok Liverpoolu.

Kiedy para wprowadziła się do domu rodzinnego z wczesnych lat osiemdziesiątych w 2011 roku, szybko zdała sobie sprawę, że istniejący układ nie spełnia ich wymagań dotyczących domu rodzinnego.

Bez drzwi z oranżerii z tyłu domu do przyległej części mieszkalnej, dół budynku był wrzący w lecie i mroźny zimą – tak bardzo, że oranżeria mogła służyć jako chłodnica wina w miesiącach zimowych!

Po kilku latach, Alison i Phil podjęli decyzję o zburzeniu oranżerii i o rozbudowaniu tylnej części domu, aby odcisnąć własne piętno na ich wymarzonym domu.

Renowacja Rainhill

W lipcu 2017 roku, para zasięgnęła pomocy u lokalnego architekta Dave’a Price’a w firmie DP Design Services, w celu realizacji ich wizji o stworzeniu dużej, otwartej przestrzeni, rozciągającej się na tył nieruchomości. Składałaby się ona z dużej kuchni z wyspą kuchenną oraz przytulnej części wypoczynkowej.

Pozwolenie na budowę przeszło dość szybko, mimo że para musiała złożyć wniosek do dwóch rad ze względu na lokalizację domu. Alison powiedziała:”Jedynym wymogiem było aby wszystkie okna i drzwi na tyle obiektu były potrójnie oszklone, co oczywiście zrobiliśmy. To sprawia, że jest miło i ciepło kiedy wszystkie są zamknięte, ale na szczęście zaprojektowaliśmy przestrzeń tak, że kiedy są otwarte jest idealna przewiewność.”

Phil razem ze swoim ojcem Grahamem – stolarzem z zawodu – podjął się wykonania większości prac budowlanych. Z pomocą przyjaciela Johna Kingdon, wykopali fundamenty pod dobudówkę, natomiast pokrycie dachu i tynkowanie wykonał Andrew Cross z lokalnej firmy Xperia Construction.

Dzięki kontaktom z pracy, Graham wybrał najlepsze materiały budowlane do projektu, zamówił okna dachowe Keylite od kupców budowlanych Huws Gray w St Helens.

Graham polecił okna dachowe Keylite jako idealne rozwiązanie uzupełniające styl budowy i wpuszczające światło i powietrze do pomieszczeń, chociaż Alison spodobał się wygląd latarni dachowych Keylite, uznała, że okna dachowe to lepsze rozwiązanie ze względu na spadzisty dach dobudówki.

Alison i Phil zdecydowali się na trzyszybowe okno dachowe Keylite PVC z centralną osią obrotu, instalując cztery okna w swoim dachu skośnym.

Alison powiedziała: “Moją wizją zawsze była duża, otwarta przestrzeń kuchenna kuchni i salonu, która charakteryzuję się czystą i współczesną estetyką, a również jest idealnym i przytulnym miejscem dla rodziny.”

Nieszczęsliwie, Graham odszedł w trakcie budowy, ale Philip i jego przyjaciele kontynuowali przeróżne prace – układanie cegieł, budowa dachu, montaż okien, drzwi i mebli kuchennych, a także tynkowanie.

Renowacja Rainhill

Budowa trwała trzy lata, a niedawno para zamontowała odeskowanie na patio, dzięki czemu mogą korzystać z przestrzeni zewnętrznej jako przedłużenia części mieszkalnej domu.

Odnosząc się do ich przygody z samodzielną budową, Alison powiedziała: ”Skala procesu budowlanego była dość zniechęcająca, ale w końcu była tego warta. Moja rada dla każdego, kto chce podjąć się podobnego przedsięwzięcia, to zlecenie wykonania go lokalnemu budowniczemu, jeśli chcecie skończyć projekt w krótszym czasie.”

Phil i przyjaciele byli fantastyczni, ale z dwójką małych dzieci w domu zmartwienie o życie na placu budowy przez tak długi okres czasu było dość trudne. Patrząc z perspektywy czasu widzę, że moglibyśmy się gdzieś wyprowadzić na ten okres, ale z Philem pracującym nad rozbudową i na dziennym etacie, wiedzieliśmy, że byłby to długi proces.

Moim ulubionym elementem całej rozbudowy są okna dachowe Keylite. Uważam, że pięknie podkreślają przestrzeń i rzucają na nią piękne światło, czego nie moglibyśmy osiągnąć bez nich.

”Są one potrójnie oszklone z rozszerzającym się kołnierzem termicznym, a także posiadają ciepłą krawędź szyby dostarczaną w standardzie, co sprawia że ich wydajność cieplna nie ma sobie równych, a ich estetyka naprawdę podkreśla pomieszczenie – w pełni przekształcając przestrzeń i pomagając wnieść do niej powietrze.”

Użyte produkty:

  • 4x Okna dachowe Keylite Polar PVC otwierane obrotowo, seria Prestige (PCP) – pakiet szybowy KTG
  • Zestaw kołnierzy

 

w

Pomoc i serwis

Nasi eksperci ds. technicznych mogą w każdej chwili pomóc w zaprojektowaniu, zamontowaniu oraz wyborze okna dachowego.

Opatentowane innowacje

Nasze patenty oznaczają, że standardowe okna dachowe innych firm nie posiadają wielu spośród naszych wyjątkowych rozwiązań.

Z

10-letnia gwarancja

Jesteśmy przekonani, że nasze produkty nie będą sprawiały żadnych problemów w użytkowaniu nawet po upływie okresu gwarancyjnego.