Realizacje

Luksusowy obiekt wakacyjny

Luksusowy obiekt wakacyjny

Keylite poszerza widok na luksusowe wakacje.

______

Pięciogwiazdkowy, luksusowy obiekt wakacyjny Brecon Retreat położony jest u podnóża Parku Narodowego Brecon Beacons. To, co kiedyś było starą stodołą, a potem bunkrem, to obecnie trzy wspaniałe nieruchomości z dwudziestoma oknami dachowymi Keylite, które otaczają oszałamiającą walijską okolicę.

Właścicielka firmy i nieruchomości, Helen Howarth, postawiła sobie za cel stworzenie wakacyjnego środowiska, które zachęcałoby gości do pełnego zanurzenia się w naturze i relaksie, ucieleśniając na każdym kroku wartości zielonej turystyki.

Helen komentuje: „Widoki ze stodół są naprawdę spektakularne, dlatego zastosowaliśmy okna dachowe Keylite, aby idealnie oprawić widok w każdym pomieszczeniu. Bardzo chciałam, aby moi goście mogli patrzeć na otoczenie z wygodnego łóżka – w pewnym momencie nawet mierzyłem wyobrażone łóżko, więc wiedziałem dokładnie, gdzie ustawić okna dachowe i meble!”

Brecon Retreat otrzymał złotą nagrodę od Green Tourism – największego tego typu programu certyfikacji zrównoważonego rozwoju. Nie tylko po to, aby zachęcić gości do spędzenia czasu na wsi znajdującej się w pobliżu Rekolekcje, ale także po same fundamenty obiektu.

Trzy stodoły osiągnęły poziom wolny od emisji dwutlenku węgla dzięki kotłowi na biomasę i gruntowym pompom ciepła, które z kolei zapewniły posiadłościom doskonałą wartość termiczną.

Jedną z głównych zalet okna dachowego Keylite jest zintegrowany, rozszerzany kołnierz termiczny – coś, co jest unikalne dla firmy Keylite i stanowi standard we wszystkich oknach dachowych tej firmy. Jednym z największych winowajców utraty ciepła w oknach dachowych nie są podwójne szyby, jak wielu uważa, ale to, co dzieje się w szczelinie między ramą a dachem. Zapewnia to minimalną utratę ciepła przez okna dachowe i wspiera wartość termiczną nieruchomości, a także nie kosztuje nic dodatkowego w postaci czasu ani pieniędzy na dodatkowe materiały.

Park Narodowy Brecon Beacons to rezerwat ciemnego nieba, co oznacza, że dla każdego przebywającego w okolicy ważne jest, aby ograniczyć zanieczyszczenie światłem do absolutnego minimum. Aby temu zaradzić, Helen zainstalowała rolety zaciemniające Keylite na każdym z okien dachowych, które nie tylko blokują wpadające i wychodzące światło z budynku, ale także pomagają zmniejszyć straty ciepła o co najmniej 20% dzięki zastosowaniu tkaniny termicznej stosowanej standardowo w oknach dachowych. wszystkie rolety zaciemniające Keylite.

Helen kontynuuje: „Rolety zaciemniające są również w pełni elektryczne, co oznacza, że moi goście nie muszą nawet wstawać, aby otworzyć rolety i popatrzeć na widok – wszystko to idealnie pasuje do mojej wizji tego miejsca.

„To duży kontrast w porównaniu z tym, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem tę nieruchomość. Wcześniej stodoły były starym bunkrem, w którym nocowały do 24 osób. Był jasnożółty z zielono-turkusowymi oknami, przez które nie było widać ze względu na zły projekt. Więcej informacji na temat bunkra nie posiadała również żadnych dróg ewakuacyjnych przez okna na pierwszym piętrze, co stanowiło istotny problem, którym należało się zająć.

„Sam wykonałem architekturę i projekt wnętrz, z dużą pomocą lokalnego budowniczego Mathew Fergussona, z którym pracowałem wcześniej przy moim własnym domu, który zdobył nagrodę LABC Building Excellence Award! Po dwóch lub trzech wersjach planów Mathew i zespół lokalnych handlowców rozpoczęli realizację wizji przekształcenia jednej nieruchomości w trzy specjalnie wybudowane luksusowe domy wakacyjne.

„Cały budynek został zwrócony do zaledwie czterech ścian i przeszedł całkowitą przebudowę. Nawet zewnętrzne ściany zostały wypiaskowane z powrotem do pierwotnego kamienia, który z zaskoczeniem odkryliśmy, że został otynkowany i nacięty tak, aby wyglądał jak cegła. Budowniczowie oczyścili, przebudowali i ułożyli na zewnątrz posiadłość suchymi kamiennymi ścianami, które pięknie łączą wszystko w jedną całość.

„Zarówno konstruktor, Mathew, jak i nasz lokalny sprzedawca materiałów budowlanych, B Jenkins & Sons Ltd, gorąco polecili okna dachowe Keylite (Keylite) ze względu na ich niezawodność, a co najważniejsze, zgodność z przepisami dotyczącymi okien dachowych przeciwpożarowych dla budynków. Musiały być one zawieszane od góry i otwierane pod kątem 45°, zapewniając bezpieczną drogę ewakuacji w sytuacji awaryjnej.

„Trzy adaptacje stodoły, nazwane The Old Shearing Shed, Nature’s Rest i Alpaca Lookout, mogą pomieścić od 2 do 4 osób i wszystkie oferują dwa piętra luksusowych przestrzeni mieszkalnych na otwartym planie, prywatny ogrzewany pokój spa w ogrodzie i wannę z hydromasażem do hydroterapii. Na terenie o powierzchni 25 akrów goście mogą nawet usiąść i obserwować alpaki i owce zamieszkujące małe gospodarstwo tuż obok. Wszystkie kwatery są również bardzo przyjazne dla psów, więc nikt nie zostanie pozostawiony w tyle.”

Hotel Indigo

Hotel Indigo

Okna dachowe Keylite odegrały kluczową rolę w przekształceniu dwóch zabytkowych młynów klasy A w piękny, 4 – gwiazdkowy hotel, składający się ze 102 sypialni, restauracji i baru.

______

Okna dachowe połączyły się z oknami w stylu Crittall na pozostałych piętrach.

Projekt renowacji przywrócił budynkowi jego dawną świetność, nie zmieniając dawnej estetyki, niegdyś opuszczone budynki zostały ponownie przywrócone do życia.

Ze względu na jego status, ograniczenia planistyczne okazały się niezwykle surowe, w trakcie budowy dach został w pełni zastąpiony połączeniem łupka/dachówki łupkowej, aby był dopasowany do istniejącego jednowarstwowego systemu membranowego. Połączenie łupka/dachówki łupkowej i obróbki blacharskiej zostało zapewnione przez Keylite usprawniając wejście przez cały czas.

Nowe otwory dla okien i drzwi zostały stworzone zgodnie z wymaganiami użytkowymi nowego hotelu. Istniejące schody i wciągniki zostały usunięte, nowe schody i windy zostały umieszczone w różnych miejscach z powodu wymagań ustawowych, mają służyć także jako drogi ewakuacyjne.

Użycie okien dachowych Keylite z systemem automatycznej wentylacji także zapewni pomoc w wentylacji w przypadku pożaru.

Wspomniana inwestycja znajduję się na wschód od centrum Dundee, dotychczas była najdalej wysuniętą na południe częścią Lower Dens Work.
Kiedy obiekt był własnością braci Baxter, funkcjonował jako jedna z największych fabryk lnu na świecie.

Użyte produkty:

  • 48x Konserwacyjne okna dachowe Keylite CWCP, Rozmiar 07F
  • 9x Konserwacyjne okna dachowe Keylite CWCP, Rozmiar 08
  • 4x Zestawy oddymiania SVK
  • Zestawy kołnierzy SRF i CRF
Restauracja Flannery

Restauracja Flannery

Bar i restauracja Flannery w centrum Ballinrobe, była kulinarnym marzeniem Trevora Burke – właściciela.

______

Restauracja Flannery

Trevor i jego zespół witają gości niezwykle ciepłą atmosferą, sprawiając, że odwiedzający czują się jak w domu. W sercu pomieszczenia znajduje się okno dachowe Keylite Lantern, które zmienia wygląd restauracji, dzięki obecności naturalnego światła.

Earnan – konstruktor z firmy Briana Ivora, twierdzi, że jest wyjątkowo zadowolony z serwisu Keylite, a także z oferowanych produktów Lantern. Earnan już wcześniej instalował produkty Keylite Lantern, które bardzo poleca także innym specjalistom od zadaszeń.

Dachy systemowe Smartroof w Cityglades

Dachy systemowe Smartroof w Cityglades

Umieszczony pomiędzy pięknymi łąkami i centrum Cambridge, ‘Cityglades’ to przytulne osiedle, które składa się z zaledwie czternastu domów z dwiema, trzema lub czterema sypialniami. Szczycący się innowacyjną technologią i otwartym planem mieszkania, deweloper chciał odkryć nowoczesne metody konstrukcji, aby stworzyć niedrogie, dobrze skonstruowane domy w jak najkrótszym czasie.

______

Aby to osiągnąć, deweloper poszukiwał szybko montowanego systemu dachowego od Smartroof, który pozwolił by na użycie dodatkowej powierzchni w przestrzeni dachowej jako użytkowej.
System Smartroof jest stworzony by tworzyć jak najwięcej pomieszczeń użytkowych w przestrzeni dachowej, utrzymujących wydajność i odpowiednie standardy.

Ta konkretna inwestycja wymagała systemu zawierającego wyprodukowanych fabrycznie paneli, zawierających odizolowane panele dachowe, panele ścienne ‘spandrel’, atrapy kominów, podbitkę, fasady i 68 okien Keylite łącznie.

____

Jonny Cox, krajowy menadżer sprzedaży w Smartroof pracował blisko z This Land i Keylite, żeby upewnić się, że każdy apekt systemu zadaszającego będzie odzwierciedlał wizję dewelopera:

”Trwałość i nowoczesne metody konstrukcji były dwoma największymi sterownikami w tym projekcie. Ważne było dla nas także aby nasz system dachowy i wszystko w nim odzwierciedlało te czynniki poprzez priorytet wydajności cieplnej i modulowanym metodom konstrukcji.
‘’System Smartroof jest budowany w serii paneli w naszych fabrykach, dostarczany na miejsce i odkładany za pomocą dźwigu. Po położeniu, dach wymaga tylko powłoki z dachówki, co znaczy, że redukujemy ilość odpadów, zapewniamy lepszą kontrolę jakości i skracamy czas budowy.
”Naszą potrzebą jest dostarczenie naturalnego światła do pokoi znajdujących się na poddaszu, ale potrzebne są okna, które nie będą oddziaływać negatywnie na efektywność ciepła, jesteśmy pewni, że w tym przypadku możemy zaufać firmie Keylite.
”Użyliśmy 68 okien o środkowej osi obrotu w 11 budynkach, nad którymi pracowaliśmy, aby upewnić się, że utrata ciepła będzie znikoma.
”Oszczędność kosztów i wydajność operacyjna były dwoma powodami, aby wybrać Keylite jako naszego dostawcę, ale to właśnie oferowany przez Keylite rozszerzający się kołnierz termiczny sprawił, że Keylite idealnie pasował do tego projektu.”

____

Największym sprawcą utraty ciepła w oknach dachowych nie jest jak się wszystkim wydaje podwójna szyba, natomiast to co dzieje się pomiędzy ramą okna i dachem. Keylite jest jedynym producentem okien, który ponosi pełną odpowiedzialność za usunięcie tej przerwy za pomocą zintegrowanego rozszerzającego się kołnierza termicznego – czegoś co jest unikalne dla firmy Keylite i jest dostępne w wersji standardowej we wszystkich oknach dachowych.

Jonny kontynuuje: ”Rozszerzający się kołnierz termiczny zapobiega dodatkowym kosztom związanych z pewnością, że dachy będą zgodne z przepisami i wydajne termicznie. Keylite wydaję się najlepszym wyborem dla tego projektu, odhaczając wszystkie wymogi, jeśli chodzi o trwałość, wydajność i estetykę”

Jako nowoczesna inwestycja, ”Cityglades” oferuje nieruchomości z dynamiczną specyfikacją. Przyszłościowa polityka This Land ”No Gas” oznacza, że zastosowano powietrzne pompy ciepła, zapewniające ogrzewanie podłogowe na każdym piętrze.

Domy stosują także kontrolę pary wodnej, potrójne szyby, inteligentne sterowanie, odpowienie odwanianie i wiele więcej. Wspólne przestrzenie zielone dają pewność, że Cityglades jest społecznością dla przyszłych pokoleń.

 

Wielkie Odnowienie Domu

Wielkie Odnowienie Domu

Właściciele  Lindsay i Kevin Deely odmienili kamienny domek z 1800 roku i kamienną stodołę z 1900 roku w przepiękny trzy pokojowy dom rodzinny.

______

Renowacja połączyła dwa budynki nowoczesnością, ale najważniejsze cechy dawnego wyglądu zostały zachowane. Szukając maksymalnego dostępu do światła dziennego w kuchni i sypialniach dzieci, wybrali okna dachowe Keylite, aby zapewnić naturalne światło i widoki na okolicę.

Nie jesteśmy jedyni, inni też kochają ten dom, pojawił się on także na ”The Great House Revival”!

Sprawdź odcinek 5 tutaj.

(https://www.rte.ie/tv/programmes/1288183-the-great-house-revival/)

 

Nowoczesna przemiana

Nowoczesna przemiana

Ten niegdyś podupadły domek w Moortown, Lincolnshire, został przemieniony w oszałamiający, nowoczesny dom, a wszystko za sprawą inwestora ”Mother Architects”.

______

Każdy pokój jest w pełni wypełniony światłem – Sam Marriott, dyrektor naczelny w Mother Architects powiedział:

”Produkty Keylite były integralną częścią tego projektu, ponieważ użyliśmy okien dachowych w celu wprowadzenie naturalnego światła do wąskiego korytarza, łazienki pozbawionej okien i nowopowstałej garderoby.”

Nowoczesna przemiana

Nowoczesny luksus

Nowoczesny luksus

W nowej, oszałamiającej inwestycji Davida Wilsona Homesa w Weirs Wynd, Renfrewshire użyto 102 okna dachowe Keylite; naturalne światło dzienne było ogromnym priorytetem uwzględnianym podczas projektowania domów.

______

John Logue, menadżer sprzedaży w firmie Keylite wyznał:

”Jesteśmy zachwyceni współpracą z wieloletnim partnerem Davidem Wilsonem Homes przy tym projekcie. Niesamowicie było widzieć jak wspomniany obiekt rozwija się i jak okna dachowe Keylite prezentują się w różnych typach nieruchomości, od pojedynczych instalacji, poprzez kombinacje, a nawet nasze systemy Quad-Lite.

Jako Keylite czujemy się zobowiązani zapewnić wszystkim budynkom większą wydajność cieplną, a także zmniejszyć zużycie energii. Z niecierpliwością czekamy na kolejną inwestycję Davida Vilsona Homesa.”

Apartamenty w Edynburgu

Apartamenty w Edynburgu

Boroughmuir to najbardziej skomplikowany remont z jakim do tej pory zmierzyła się firma CALA Homes.

______

Łącznie 56 okien dachowych Keylite Conservation zostało zainstalowanych w ramach starannej renowacji edynburskiego liceum Boroughmuir listy B na 87 luksusowych apartamentów przez CALA Homes (wschód).

Boroughmuir, położone w Bruntsfield na południu Edynburga, jest uważany za jeden z najbardziej cenionych budynków szkockiej stolicy wpisanych na listę stopnia B; skonstruowanych przed I wojną światową w latach 1911-1914 przez znanego architekta – Johna Alexandra Carfae.

Delikatna renowacja przeprowadzona przez CALA Homes (wschód) miała na celu ponowne użycie i odnowienie istniejących już elementów budynku, takich jak okna, schody, sklepione dachy oraz oryginalne belki. Przykładem jest renowacja 430 okien skrzydłowych, które zapewniają każdej nieruchomości dostęp do naturalnego światła i widok na panoramę miasta.

56 okien dachowych Keylite Conservation z białym wykończeniem wewętrznym, elektrycznymi żaluzjami i otwieraniem słonecznym zostało wyszczególnionych jako element luksusowej renowacji.

Okna dachowe Keylite Conservation są idealnym wyborem w nieruchomościach z historycznym stylem, odtwarzają ich tradycyjny wygląd. Czarna, centralna, szklana listwa i niskoprofilowa zewnętrzna obróbka blacharska przywracają tradycyjny wygląd, jednocześnie umożliwiają przedostanie się naturalnego światła do pomieszczenia.

Craig Donaldson, kierownik projektu w CALA Homes (wschód) powiedział: ”Kompleksowa renowacja edynburskiego liceum Boroughmuir listy B w 87 prywatnych apartamentów jest projektem, który wymagał niesamowitej uwagi i dbałości o najmniejsze detale, aby zachować wygląd dawnej szkoły.”

Jako pionier w swoim rodzaju, budynek był jednym z pierwszych w Edynburgu, wykorzystującym architekturę szkieletu stalowego, tym samym tworząc duże sale lekcyjne – niektóre z nich są wyrażone w mieszkaniach wystawionych na sprzedaż.

”Jesteśmy świadomi historii budynku, potrzeba starannej specyfikacji produktu była kluczowa. Okna dachowe Keylite Conservation były idealnym wyborem w tym projekcie, ze względu na ich styl, a także zwiększoną wydajność cieplną.”

John Logue, kierownik ds. sprzedaży i specyfikacji Keylite (Szkocja & Kumbria) dodaje: ”Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z firmą CALA przy tym prestiżowym projekcie. Nasze okna dachowe korzystają ze zwiększonej wydajności cieplnej, dzięki temu, że w standardzie mają wbudowany rozszezrzający się kołnierz termiczny , ciepłą krawędź szyby i opływowy kształt.

“Jako Keylite, z pasją poprawiamy wydajność cieplną budynków, zmniejszając przy tym koszty zużycia energii. Z niecierpliwością czekamy na skończenie tej inwestycji.”

Boroughmuir jest największym i najbardziej skomplikowanym projektem, jakiemu podjęła się firma CALA Homes (wschód). Każdy apartament posiada dostęp do windy, parking z możliwością ładowania samochodów elektrycznych, a także dostęp do relaksującego dziedzińca mieszkańców.

Apartamenty w Edynburgu

Użyte produkty:

  • 56x Renowacyjne okna dachowe Keylite
  • Zestawy kołnierzy

 

w

Pomoc i serwis

Nasi eksperci ds. technicznych mogą w każdej chwili pomóc w zaprojektowaniu, zamontowaniu oraz wyborze okna dachowego.

Opatentowane innowacje

Nasze patenty oznaczają, że standardowe okna dachowe innych firm nie posiadają wielu spośród naszych wyjątkowych rozwiązań.

Z

10-letnia gwarancja

Jesteśmy przekonani, że nasze produkty nie będą sprawiały żadnych problemów w użytkowaniu nawet po upływie okresu gwarancyjnego.