Realizacje

4 rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę przy zakupie schodów strychowych

Bądźmy szczerzy — wybieranie schodów strychowych może być, delikatnie mówiąc, mało interesujące. Jest to jednak istotny element użytkowy strychu, przy którego zakupie należy szczególnie pamiętać o kilku kwestiach.

Oto 4 rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę przy zakupie schodów strychowych. Dobór wymiarów schodów pod kątem strychu W pierwszej kolejności musisz zmierzyć powierzchnię strychu, aby sprawdzić, jakich schodów potrzebujesz. Dostępnych jest wiele schodów o różnych wymiarach, zatem wykonanie prawidłowych pomiarów jest kluczowe. Oprócz tego musisz ustalić, czy potrzebujesz schody 3- czy 4-segmentowe — ten aspekt również zależy od powierzchni strychu. Łatwość montażu Kolejną kwestią do rozważenia jest łatwość montażu schodów. Im wyższej jakości jest ich konstrukcja, tym łatwiejszy i szybszy jest ich montaż. Łatwiejszy montaż przekłada się na oszczędność czasu montera oraz mniejsze koszty ponoszone przez właściciela domu. To bardzo proste. Bezpieczeństwo Mimo że jest to pozornie oczywista kwestia, często jest pomijana. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, trzeba pamiętać, że różne produkty zapewniają różny stopień bezpieczeństwa. W zakresie bezpieczeństwa należy zwrócić uwagę na:

  • Antypoślizgowe stopnie. Zwiększają stabilność i bezpieczeństwo podczas wchodzenia/schodzenia.
  • Wpuszczany zamek. Gwarantuje, że po otwarciu włazu schody nie spadną Ci na głowę — pozostają zabezpieczone aż do zwolnienia zamka.
  • Montowana fabrycznie poręcz. Spróbuj znaleźć schody strychowe, które ją posiadają. Dodaje pewności siebie przy wchodzeniu i schodzeniu. Innymi słowy, zmniejsza ryzyko potknięcia i wynikających z niego obrażeń ciała.

Efektywność energetyczna Prawdopodobnie nie jest to czynnik, który byłby brany przez Ciebie pod uwagę przy wyborze tego typu produktu. Jednak według organizacji NIA średnio 25% wszystkich strat ciepła w domu jest związanych ze strychem (NIA). W związku z tym zawsze szukaj schodów o jak najwyższej efektywności energetycznej, ponieważ dzięki temu zmniejszysz koszty zużycia energii. Powinny one również posiadać w pełni izolowany właz o niskim współczynniku U i dodatkowe uszczelnienie wokół klapy, które poprawia izolację. Aby zapoznać się z naszymi schodami, kliknij tutaj.

Pieniądze na poddaszu (Cash in the Attic)

Pieniądze na poddaszu (Cash in the Attic) to nasz program, o którym artykuł pojawił się ostatnio w magazynie Professional Builder. Jego celem jest pokazywanie najnowocześniejszych rozwiązań związanych z adaptacją poddaszy i strychów na lofty oraz przedstawianie co miesiąc jednego, wybranego loftu. Miłej lektury!

Biorąc pod uwagę niedobór budynków mieszkalnych w Wielkiej Brytanii, który powstrzymuje wielu właścicieli domów przed zakupem kolejnych nieruchomości, coraz więcej osób postanawia przekształcać strychy i poddasza na powierzchnie mieszkalne. Przynosi to korzyść w postaci zwiększenia wartości domu o 20%, a w Londynie, gdzie liczy się każdy centymetr, nawet więcej niż o 20%.

Firmy budowlane nieustannie realizują tego typu projekty. Specjalistyczne firmy zajmujące się adaptacją strychów w Wielkiej Brytanii generują obrót rzędu £180 mln, a gdy doda się do tego pomieszczenia przekształcane przez robotników pracujących na zlecenie, można dostrzec, że jest to świetna okazja dla każdej osoby z branży. Adaptacje strychów różnią się od siebie stopniem skomplikowania. Wykonywane prace zależą od typu dachu oraz ewentualnej konieczności zastosowania dodatkowych konstrukcji nośnych dla dachu i podłogi. Istnieje poza tym całe mnóstwo przepisów budowlanych, których trzeba przestrzegać, zatem niezbędna jest również pomoc od strony techniczno-prawnej. Ważnym krokiem jest również wybór wysokiej jakości okna dachowego. W tej branży jest aktualnie spora konkurencja. Trzeba szukać produktów o odpowiedniej konstrukcji, lecz nie należy też zapominać o ich przystosowaniu do montażu. Okna Keylite są pozbawione jakichkolwiek elementów utrudniających pracę montera. Części takie jak kątowniki Flick-Fit znacznie uprościły cały proces montażu. Cena ma zawsze znaczenie, zatem należy sprawdzić, ile trzeba zapłacić np. za kołnierze termoizolacyjne lub obniżony montaż. Loft miesiąca Wykonawca: Magic Lofts Ltd, Cwmdare Zastosowane okna: 3 okna obrotowe Keylite 78 x 140 cm Szczegóły projektu: Firma Magic Lofts sprawiła, że ten loft stanowiący połączenie sypialni i pokoju dziennego jest przestronny i jasny. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni tego wąskiego, długiego na 8 m pomieszczenia było dużym wyzwaniem. Aby wykorzystać każdy centymetr powierzchni, dodano boczne okno mansardowe, aby dostosować pomieszczenie do klatki schodowej.

Nowe okna dachowe z PVC Keylite inspirowane zimą

Firma Keylite zastosowała najnowsze rozwiązania z zakresu konstrukcji profili z PVC i technologii produkcji, żeby stworzyć nowe okno dachowe Polar , które ustanawia kolejne standardy w branży okien dachowych. Spełnia ono ponadto rygorystyczne wymagania architektów, firm budowlanych i właścicieli domów. Okno Polar stanowi połączenie wielu atutów PVC i unikatowych innowacji, ułatwiających montaż, zwiększających efektywność energetyczną i ograniczających konserwację, z których okna dachowe Keylite są doskonale znane. John Duffin, Dyrektor naczelny Keylite, w następujący sposób skomentował wprowadzenie tego okna na rynek: „Sami sobie postawiliśmy cel opracowania najlepszego okna dachowego z PVC na rynku. Po niemal 18 miesiącach prac badawczo-rozwojowych wydaje mi się, że udało nam się go osiągnąć. Popyt na okna dachowe z PVC wśród właścicieli domów i firm budowlanych szybko rośnie. Dzieje się tak dlatego, że nie wymagają one konserwacji i są wykonane z myślą o użytkowaniu nawet w najbardziej wymagających warunkach. Okna Polar spodobają się właścicielom domów, gdyż dzięki wąskiemu profilowi skrzydeł maksymalnie zwiększono powierzchnię przeszklenia, a biała rama perfekcyjne współgra z innymi nowoczesnymi elementami wykończenia wnętrz.” Użycie PVC niesie za sobą dodatkowe korzyści, takie jak zmniejszenie liczby mocowań zewnętrznych oraz obniżenie współczynnika U do poziomu 1,0 (w zależności od wybranego typu przeszklenia). Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie keylitepolar.com.

Rozszerzenie oferty rolet Keylite do pokojów dziecięcych

kids-blinds-3 Z przyjemnością informujemy, że nasz asortyment rolet do pokojów dziecięcych powiększył się o 3 nowe kolorowe wzory. Spraw, aby pokój Twojego dziecka stał się jego małą, przytulną kryjówką. Po zastosowaniu jednej z naszych rolet pomieszczenie ożyje, a wyobraźnia dziecka przekroczy kolejne granice. Rolety te są wykonane z tkaniny całkowicie zaciemniającej, która doskonale sprawdza się zarówno przy odpoczynku w nocy, jak i w dzień przy krótkiej drzemce. Cechują się one ponadto wysoką wydajnością cieplną, przez co mogą zatrzymywać ciepło zimą i utrzymywać przyjemny chłód latem, a do tego są dźwiękoszczelne. Rolety Keylite są bezpieczne dla dzieci. Nie posiadają żadnych niebezpiecznych sznurków ani łańcuszków, o które dziecko mogłyby zrobić sobie krzywdę. Pozostałe akcesoria, takie jak ogranicznik otwierania okna i zamek zabezpieczający, zwiększają stopień bezpieczeństwa, a rodzice mogą dzięki nim spać spokojnie.   Shop Rolety Keylite

w

Pomoc i serwis

Nasi eksperci ds. technicznych mogą w każdej chwili pomóc w zaprojektowaniu, zamontowaniu oraz wyborze okna dachowego.

Opatentowane innowacje

Nasze patenty oznaczają, że standardowe okna dachowe innych firm nie posiadają wielu spośród naszych wyjątkowych rozwiązań.

Z

10-letnia gwarancja

Jesteśmy przekonani, że nasze produkty nie będą sprawiały żadnych problemów w użytkowaniu nawet po upływie okresu gwarancyjnego.